O autorze
Mirosława Nykiel - polityk i przedsiębiorca, senator VI kadencji, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W 1983 roku ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w 1987 roku studia podyplomowe z filologii polskiej w Ośrodku Kształcenia Nauczycieli w Katowicach, a w 2004 roku z integracji europejskiej w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Ukończyła studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Po studiach pracowała jako nauczyciel języka polskiego, kierowała także gminnym ośrodkiem kultury i wydziałem oświaty w Miedźnej. Swoją dalszą karierę zawodową związała z sektorem gospodarki. W latach 90. kierowała oddziałem „Ruch” SA w Oświęcimiu, następnie została członkiem Zarządu, a później objęła funkcję prezesa tej firmy. W latach 2003-2005 była właścicielką i prezesem Edukacyjnego Centrum Biznesu.

Działalność polityczną rozpoczęła w roku 1980, kiedy to wstąpiła do „Solidarności”. W 1997 roku była wśród założycieli Akcji Wyborczej Solidarność i Ruchu Społecznego AWS, w 2003 roku Inicjatywy dla Polski. Przez wiele lat była przewodniczącą Oświęcimskiej Koalicji Obywatelskiej. W 2005 roku przeszła wraz z grupą działaczy z IdP do Platformy Obywatelskiej. W 2005 roku z ramienia PO została wybrana na senatora VI kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia PO uzyskała w okręgu bielskim mandat poselski. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, uzyskując rekordową ilość głosów-43 329. W roku 2014 ubiegała się o mandat posła do parlamentu Europejskiego. W 2015 roku została ponownie wybrana do Sejmu.

Jej dewizą życiową jest: podążajmy za marzeniami i pomóżmy innym realizować ich marzenia.

Oszukali

PiS oszukał matki wychowujące samotnie dzieci, oszukał rodziny, którzy z wielkim trudem wychowują studiujące i uczące się dzieci, które nie mieszczą się w programie 500 plus.

Oszukał także pierwsze dziecko rodzące się w tych wielodzietnych rodzinach i oszukał wszystkie pierworodne dzieci.

Nie uwzględnił żadnej poprawki opozycji chcącej poprawić projekt, tak aby był bardziej sprawiedliwy niż ci, którzy mają w nazwie sprawiedliwość.

Na pieniądze, duże bo 17 mld w tym roku i ponad 20 mld w przyszłym, składamy się my wszyscy.

Czy to jest dobra zmiana, o której ciągle mówią ?- nazwijmy rzeczy po imieniu- to oszustwo!
Trwa ładowanie komentarzy...